Buty dla wysokich kobiet i mężczyzn

Wysoki wzrost w większości przypadków wiąże się w długą stopą. Wiemy jak ciężko znaleźć buty dużego rozmiaru i żeby noga przy tym wyglądała zgrabnie. W dzisiejszym wpisie opowiem wam na co zwrócić uwagę podczas zakupów butów dla wysokich.

Duży rozmiar butów dla wysokich kobiet oraz mężczyzn

Znaj swój rozmiar

Wiedza dokładnych wymiarów własnej stopy jest niezbędna w doborze idealnej pary butów. Pamiętajmy, że buty muszą być dobrze dopasowane do stopy. W przeciwnym wypadku może to skutkować płaskostopiem, czyli zniekształceniem stopy. Stopa w butach powinna być trzymana, a nie ściskana. Warto też zwrócić uwagę, żeby między noskiem butów a końcami palców zostało trochę miejsca.

Wiedza jaki ma rozmiar wasza noga, znacznie poprawi szanse na znalezienie odpowiedniego buta podczas zakupów w sklepie, a szczególnie online. Różne sklepy internetowe używają różnych tabel rozmiarów, więc wykonanie własnych pomiarów jest kluczowe w poszukiwaniach idealnego buta.

Jak zmierzyć stopę?

  • Użyj centymetra oraz tabeli podanej niżej “Boot & Shoe Size Conversion Chart”
  • Najlepiej robić pomiary wieczorem, gdyż stopy rozszerzają się nieco w ciągu dnia i kurczą się w nocy, gdy śpisz.
  • Jeśli nosisz buty w skarpetkach - ubierz je podczas mierzenia stopy. Najlepiej użyć skarpetki, z których już korzystasz.

Warto zmierzyć dwie stopy osobno, gdyż mogą one nieco się różnić w rozmiarami.

Wybierz model, w którym stopa będzie wyglądała zgrabnie

Oczywiście, tylko od Was zależy jakie buty kupować i jakim stylem się kierować. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą Wam wybrać dobre buty:

  • Buty w ciemnych kolorach. Żadna tajemnica, że ciemne kolory wyszczuplają. Więc warto korzystać z czarnego, granatowego, ciemnobrązowego i innych ciemnych kolorów.
  • Szpilki dla kobiet. Obcasy wyszczuplają sylwetkę i nogi. Jeśli jest wam ciężko nosić wysokie obcasy lub wzrost na to nie pozwala, warto sięgnąć po 5-cio centymetrowe obcasy, które też przyniosą pożądany efekt. Unikajcie bardzo cienkich szpilek, wysoki wzrost wiąże się z większą masą ciała, co wpływa na skrócenie żywotności butów.
  • Forma. Najlepiej kupować buty, z zaokrąglonym czubkiem, w takich noga wizualnie wygląda na mniejszą.

Sklepy stacjonarne kontra sklepy internetowe

Jeśli mowa o tym gdzie lepiej kupować, to nie ma jednej dobrej odpowiedzi. W sklepie stacjonarnym mamy ten plus, że możemy przymierzyć buty na miejscu. Jeśli znamy rozmiar swojej stopy - możemy wykorzystać zalety zakupów przez Internet. Jest bardzo dużo stron internetowych (polskich i zagranicznych), które oferują szeroki wachlarz butów dla wysokich. Dodatkowo, zakupy w internecie znacznie oszczędzają nam czas, gdyż nie musimy jeździć po całym mieście w poszukiwaniach odpowiedniej pary butów.

Podczas zakupów w sklepach internetowych zwróćcie uwagę na kraj pochodzenia sklepu oraz jego indywidualną rozmiarówkę. Pojęcie “duża stopa” w Norwegii i Chinach będzie się znacząco różnić. Oprócz tego bardzo ważnym aspektem jest sprawdzenie warunków zwrotów i (czasami) ich kosztu.

A w jakich sklepach Wy kupujecie buty?