Jak wybrać odpowiedni materac dla wysokich? Porady na zdrowy sen!

Budzicie się niewyspane? Najwyższy czas zmienić materac! W dzisiejszym wpisie opowiemy wam o materacach dla wysokich oraz o tym jak poprawić jakość snu.

Jak wybrać odpowiedni materac dla wysokich

Ludzie spędzają średnio połowę życia na spaniu. Jakość naszego snu ma zatem bardzo duży wpływ na nasze całe życie. Wysokie osoby powinny szczególnie zadbać o wygodny, odpowiedniego rozmiaru materac ponieważ nasze organizmy do prawidłowego funkcjonowania potrzebują o wiele więcej energii w ciągu dnia.

Posiadanie dobrego materaca jest niezwykle ważne, ponieważ wpływa on na nasze zdrowie. Główne zadanie materaca to odpowiednie podparcie kręgosłupa. Jeśli śpisz na niewygodnej kanapie możesz w poważny sposób uszkodzić swój kręgosłup, nabawić się uciążliwych bólów mięśniowych a nawet doprowadzić do deformacji.

To jaki materac kupić, aby był dostosowany do osób wysokich?

Art Medic Viscotherapy to firma, która ma w ofercie materace dla wysokich. Ich produkty charakteryzuje dobra jakość wykonania oraz wysoka gęstość pianek. Gwarantuje to najlepsze podparcie na całej długości kręgosłupa - a właśnie tego szukamy.

Jak dobrać materac?

1. Rozmiar - aby wybrać idealną długość materaca musimy dodać 20 cm do naszego wzrostu. Art Medic wykonuje standardowo materace o długości 200 cm natomiast bez problemu na życzenie klienta wykonują materace o długości do 240 cm. Jeśli taka długość będzie dla nas za krótka, możemy po uprzednim uzgodnieniu z konsultantem zamówić materac o jeszcze większym rozmiarze.
  2. Twardość - powinna być dobrana indywidualnie do naszych preferencji. Jeśli wybierzemy zbyt miękki materac, ciało będzie się w nim zapadało, a tym samym przybierzemy niezdrową dla naszego kręgosłupa pozycję. Prowadzi to przez zazwyczaj do tego, że budzimy się zmęczeni, z bólem pleców oraz w złym nastroju. Jeśli materac będzie zbyt twardy, to naczynia krwionośne będą uciskane, co też będzie wpływało na niską jakość snu. Konsultanci w Art Medic po przeprowadzeniu indywidualnej rozmowy pomogą nam dobrać idealną twardość materaca w taki sposób aby sen był zdrowy. Ponadto każdy materac posiada możliwość wyraźnej regulacji twardości. Dzięki temu eliminujemy ryzyko, że trafimy w złą twardość materaca.
  3. Wiek i waga - te czynniki są niezwykle ważne przy wyborze twardości materaca. Osoby starsze wolą miękkie materace. Waga ciała jest kluczowa w doborze materaca dlatego warto wziąć ją pod uwagę aby zachować zdrowy sen i kręgosłup. Zawsze zalecamy konsultacje ze specjalistą, który pomoże dobrać najlepszy materac dla naszej budowy ciała oraz kategorii wiekowej.
  4. Materace piankowe - taki typ materaców będzie dobrym wyborem dla osób wysokich, ponieważ dostosowuje się on do kształtu naszego ciała i redukuje nacisk na całej powierzchni ciała. Dzięki temu mamy wygodny i zdrowy sen. Ponadto taki typ materaców zalecany jest w profilaktyce schorzeń kręgosłupa oraz dla alergików. Wysokie osoby powinny wybierać materace o wysokich parametrach pianek ponieważ tylko takie gwarantują idealne podparcie i długą żywotność materaca.

Firma Art-Medic to producent a więc zamawiając tutaj omijacie bardzo wysokie marże pośredników (sklepów meblowych), które w 99% przypadków są tylko zbędnym, dodatkowym kosztem.

Pamiętajcie, że o zdrowie warto dbać już od najmłodszych lat. Dlatego warto zainwestować w dobry materac, a w przyszłości zaoszczędzić na rehabilitacjach oraz masażach. Jeśli zdrowie najbliższych, dzieci jak również Twoje własne nie jest Ci obojętne to zadbaj o dobry materac już teraz. Nie ma nic lepszego niż rozpoczęcie dnia w dobrym nastroju z energią do działania!

Mamy dla was niespodziankę: Na hasło “klub wysokich” otrzymacie pokrowiec 3D gratis!

Art-Medic Viscotherapy
www.materace-viscotherapy.pl