Jak sobie radzić z długimi nogami w samolocie?

Te cudowne uczucia, kiedy zbliżają się wakacje. A to znaczy, że większość z nas czeka walka z siedzeniami w samolocie.

Mało miejsca na nogi w samolocie - problem wysokich ludzi

Kiedy projektowano pierwszy samolot, w środku planowano umieścić tylko 50 - 60 miejsc dla pasażerów. Ze względów ekonomicznych z czasem zwiększano pojemność samolotu a obecnie linie lotnicze mają średnio 180 - 195 miejsc. Foteli przybywa, a miejsca coraz mniej. Nie każdy wysoki ma budżet, który by pozwolił mu na lot klasą biznesową (tym bardziej pominę klasę pierwszą). Dzisiaj opowiem wam, jak radzić sobie w nowoczesnymi samolotami i brakiem miejsca na nogi.

Porady dla wysokich latających samolotami:

Wybieraj miejsca przy wyjściach awaryjnych lub z przodu samolotu

Podczas odprawy warto wydać troszkę więcej i zarezerwować sobie miejsce przy wyjściach awaryjnych lub z przodu samolotu, wtedy będziecie mieli pewność, że dostaniecie więcej miejsca (zwłaszcza wybierając miejsca w pierwszym rzędzie). Pamiętajcie też, że miejsc przy wyjściach awaryjnych nie można odchylać.

Sprawdzaj rozstaw siedzeń (ang. Seat Pitch)

Linie lotnicze mają różne rozstawy siedzeń uwarunkowane standardem oraz długością lotu. Jeśli macie wybór linii lotniczych to zalecam sprawdzić przed zakupem, która będzie wygodniejsza. Najlepsze wyniki mają długodystansowe linie lotnicze, takie jak American Airlines, Air Canada, KLM, Turkish Airways itd.

Przeniesienie do wyższej klasy w samolocie

Czasami na lotach długodystansowych lub międzykontentalnych w klasie biznesowej lub pierwszej są wolne miejsca. Warto zapytać się stewardesy czy ze względu na wzrost byłaby możliwość zrobić za darmo “upgrade” do wyższej klasy w samolocie.

Ubiór i rzeczy dodatkowe na pokładzie

Zwracajcie uwagę na to w co się ubieracie wsiadając do samolotu. Duże kurtki, swetry i niepotrzebne dodatki będą was tylko krępować. To samo dotyczy bagażu podręcznego (zwłaszcza Pań z torebkami). Jeśli umieścicie swój bagaż na półeczkach znajdujących się nad głowami pasażerów zyskacie dodatkowe miejsce pod nogami.

Latanie może być koszmarem dla wysokich ludzi ale mamy nadzieję, że powyższe porady pomogą wam lepiej znosić przeloty, zwłaszcza liniami low cost.

A jakie wy macie triki na komfortowy lot dla wysokich?